Emlak Konut, Zeytinburnu Beştelsiz arsasını satışa açtı!

10.05.2017 23:48:23 tarihinde eklendi, 434 kez okundu
Toplam büyüklüğü 96 dönüm olan Zeytinburnu Beştelsiz arsalarının ihalesinde ilk oturum 6 Haziran 2017 günü saat 14.30´da yapılacak.

Emlak Konut GYO, 96 bin 968 metrekare büyüklüğündeki Zeytinburnu Beştelsiz'deki taşınmazlarını, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye açtı. Ticaret+turizm alanı, ticaret+konut alanı, ticaret alanı, dini tesis alanı ve park alanı olmak üzere 5 parseli kapsayan ihalenin kıyasıya bir yarışa sahne olması bekleniyor. 61 bin 845 metrekare inşaat izni bulunan parsellerde maksimum yapı yüksekliği 35,5 metre olacak.

 

Hangi parsele ne kadar inşaat yapılacak?

 

5 bin 558 metrekarelik ticaret+turizm alanı imarına sahip arsanın 2 emsali bulunmakta ve toplam 11 bin 117 metrekarelik inşaat izni var.

 

20 bin 570 metrekare büyüklüğe sahip ticaret+konut alanı imarına sahip arsanın 2 emsali var ve 41 bin 140 metrekarelik inşaat izni bulunuyor.

 

10 bin 653 metrekarelik ticaret alanı imarlı arsanın 0,90 emsali var ve 9 bin 588 metrekarelik inşaat hakkına sahip.

 

Dini tesis alanı ve park alanı olarak geçen arsalar, imara kapalı. 5 parselde toplam 96 bin 968 metrekare büyüklüğe sahip taşınmazlar üzerinde 61 bin 845 metrekare inşaat yapma izni bulunuyor. 

 

Zeytinburnu Beştelsiz arsa ihalesi ne zaman?

 

Emlak Konut GYO, 96 bin 968 metrekare büyüklük ve 61 bin 845 metrekare inşaat hakkına sahip olan taşınmazlarını ihaleyle satacak. İhalede ilk oturum 6 Haziran 2017 günü yapılacak. İlk oturum sonrasında kazanan, ikinci oturumda belli olacak. Emlak Konut GYO, ikinci oturumunu tarihini daha sonra açıklayacak.

 

Emlak Konut GYO arsayı ne zaman, kimden satın aldı?

 

2015 yılının mart ayında Emlak Konut GYO, TOKİ'den arsalar satın alarak yeni proje sinyalleri vermişti. O dönem alınan arsalardan birisi de Zeytinburnu bölgesindeydi. Üzerinde askeri lojmanların yer aldığı arsa için 400 milyon lira civarında ödeme yapılmıştı. Olivium AVM'nin hemen yanında yer alan arsa için Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, emlaktasondakika.com'a verdiği röportajda yeşilin ön planda olacağı bir proje olcağını dile getirmiş ve 2015 yılında gerçekleştirdiğimiz röportajda TOKİ'yle arsa için 6 yıla yakın görüştüklerini açıklamıştı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS