Marmaris´teki arazi yıllık 2.6 milyon liraya kiraya verildi

13.05.2017 21:23:15 tarihinde eklendi, 387 kez okundu
Marmaris´te bulunan Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisi´nin de içinde yer aldığı arazi, yıllık 2 milyon 601 bin lira karşılığında 10 yıllığına kiraya verildi.

Açık teklif usulüyle ihaleye verilen Hazine'ye ait arazi için, aralarında Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin de bulunduğu 12 istekli teklif verdi.

İhaleyi, yıllık 2 milyon 601 bin lira bedelle Ali Tezdiğ kazandı. Sözleşmenin Maliye Bakanlığı'nın onayının ardından imzalanacağı kaydedildi.

MARTI PROJEYİ İPTAL ETMİŞTİ

Daha önce de ihaleye çıkarılan arazi, son olarak 2011 yılında 4 milyon 920 bin lira bedelle 49 yıllığına Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye kiralanmış, firma projeyi iptal edince, ihale sözleşmesi de feshedilmişti.

Maliye Bakanlığı’nca ilk olarak 34 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılan ancak 5 kez ihaleye çıkartılmasına rağmen bir türlü satışı gerçekleştirilemeyen tesis için son ihalede 46 milyon 180 bin lira istenenmişti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS