ENGELSİZ TATİL-YAZ KAMPI KUMBAĞ´DA BAŞLIYOR

08.06.2017 17:27:55 tarihinde eklendi, 977 kez okundu
Türkiye Sakatlar Derneği Gaziosmanpaşa Şubesi 4.Geleneksel yaz kampı özürlülerin her türlü ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. CHP İSTANBUL İL ENGELLİ SORUMLUSU, Sn AHMET GÜRLEVİK, eminim gerçekten, engelsiz tatil hizmeti sunacaktır.

Tekirdağ-Kumbağ merkezde,TSD Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Rabia EKİNCİ önderliğinde ve Başkan Yardımcısı Ahmet GÜRLEVİK'in yönetimini yaptığı "Engelsiz Tatil-Yaz Kampı" deniz kenarında 20 adet çadır ile 3 aylık sürede 50 'şer kişilik guruplarla, birer haftalık devreler halinde 600 özürlü ve özürlü yakınını bir araya getirecek,birbirlerini yakından tanıma ve kaynaşma imkanı sağlayacaktır.

Kampı ziyarete gelen İstanbul Özürlülerspor Kulübü Başkanı Ahmet KORKMAZ,Kulüp Müdürü Nail KARABULUT,Genel Kaptan Remzi ÖZCAN ve İSÖS Gönüllüsü ALO AFİŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali GÜNDÜZ kamp sakinleri ile beraber güzel bir gün yaşadılar.
TSD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkan Yardımcısı ve kamp sorumlusu Ahmet GÜRLEVİK"Gönüllü arkadaşlarımızla bereber,özürlü kardeşlerimize hizmet vermekten mutluyuz.Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri de kampımızda sağlanmakta,hafta da bir gün, piyanist SERTAÇ tarafından canlı müzik konseri verilmektedir.Herkese kapılarımız açıktır"dedi.

Bu yıl Tekirdağ Kumbağ'a tatil yapma kararı vermeden önce, %92 bedensel engeli olan, kas hastası orada nasıl zorluklar çeker diye araştırdım.
Daima söylediğim gibi, TATİL MERKEZLERİNİN ENGELİNE rağmen, Engelsiz arayışı boşuna sanırım. Engellilerin bir arada dayanışma içinde tatil yapması, bir anlamda rehabilitasyon.


1- Engelim fiziksel KAS hastasıyım. %92 rapor oranım.Diğer bedensel engellilere göre hiç tahmin edemediğiniz, en küçük kasların çalışmaması, su içmenizi bile zorlaştırabilir.
Refakatçım yok, engelli olduktan sonra, engelsiz hiç kimse benimle tatile gelmedi. REFAKATÇIYA İHTİYACIM OLACAK..

2- Sanırım, kalınacak yer çadırmış. Çadır sıcakta nefes almaya, içeride oturup kitap okumaya izin vermez,
Çadırlarda 3 veya 4 yatak varmış, içerde tuvalet yokmuş, ve TUVALET SANDALYESİ de yokmuş.. Bayanlar ne yapar, Ozon tabakasının delindiği, CİLT KANSER lerinin arttığı şu dönemde, içeride en sıcak saatlerde, oturmak, yatak sayısı ve havalandırma koşulları nedeniyle mümkün değil.

3- 50-60 kişi 2 ve ya 3 tane olan lavaboyu birlikte kullanıyormuş..
Denizden çıkıp duş için adeta otobüs kuyuruğu gibi bekliyor insanlar.. MİKROBİK HASTALIK KAPMADAN DÖNMEK MÜMKÜN MÜ?

4- Akülü arabayla lavaboların çerisine girmem zormuş..YÜRÜYEMİYORUZ, TUTUNAMIYORUZ, TUVALETE REFAKATÇIMIZLA BİRLİKTE GİRME KOŞULLARI VAR MI?

5- Denize sıfır, fakat kumda AKÜLÜ araban gitmediği için, denize ayağını değdirmek için birinin kucagında; deniz suyuna dokunma şansın olur..Tutunarak yürüyen Engelliler denize girmek için,
tutunarak yürümesi gereken, TUTUNMA BARLARI yokmuş.
TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINI VE KUMBAĞ BELEDİYE BAŞKANINI GÖREVE SAYGIYLA DAVET ETMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK...

6- Yemekler fena değil ve doyurucuymuş..

7- Ulaşım Belediyeler tarafından sağlanmıştı..Engelli liftli Minübüslerle

8- Kesinlikle GÖNÜLLÜ REFAKATÇIYA ihtiyaç ver.. Sanırım BELEDİYE VE SOSYAL İŞLER BİRİMİ İLE GÖRÜŞMEK LAZIM..

9- Ücret, ulaşım dahil 200-TL..

10- Denize girmek için, bedensel engelliye, DENİZ BİSİKLETİ ve KUM ÜZERİNE DENİZE KADAR BETON VE YANLARDA TUTUNMA BARI ŞARTMIŞ..

TÜM BUNLAR DÜZELTİLİR İSE, TSD SULTANGAZİ VE BAYRAMPAŞA ŞB. İLE TATİLE GİDECECEĞİM TARİHİ SEÇECEĞİM..

ENGELSİZ TATİL YAZ KAMPI için DERNEK TELEFONU:0212 419 40 76


TÜRKİYE SAKATLAR DERNEĞİ SULTANGAZİ VE GAZİOSMANPAŞA ŞUBELERİNİN ORTAKLAŞA DÜZENLEYECEĞİ 9.YIL TEKİRDAĞ ENGELSİZ TATİL YAZ KAMPI GRUP TARİHLERİ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR. EĞLENCELİ VE GÜZEL GEÇECEĞİNİ BİLDİĞİMİZ KAMPIMIZA GELMEK İSTEYEN ENGELLİ VE ENGELLİ AİLELERİNİN ERKENDEN KAYIT YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR. İletişim. Başkan 0544 346 40 76.
BAŞVURU TARİHLERİ:
1. GRUP 17 HAZİRAN 2017 CUMARTESİ
2. GRUP 24 HAZİRAN 2017 CUMARTESİ
3. GRUP 1 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ
4. GRUP 8 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ
5. GRUP 15 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ
6. GRUP 22 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ
7. GRUP 29 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ
8. GRUP 5 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ
9. GRUP 12 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ
10.GRUP 19 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ
11.GRUP 26 AĞUSTOS 2017 CUMARTESİ
12.GRUP 2 EYLÜL 2017 CUMARTESİ
13.GRUP 9 EYLÜL 2017 CUMARTESİ

Şimdiden emeklerinize sağlık..
SORUNLARINIZI: haber@engellidostu.net e yazabilirsiniz.
POZİTİF ENGELLİLER ĞİTİM DERNEĞİ
GÜLÜZAR RESULOĞLU


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS