Mersin’de engelsiz otel sayısı artırıyor

20.07.2017 15:19:19 tarihinde eklendi, 424 kez okundu
MERSİN Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) tarafından hazırlanan ´Engelli Dostu Oteller Projesi´ kapsamında engelsiz hale getirilen otellere pirinç tabela verildi.

Engelli vatanndaşlar pirinç tabelalar sayesinde otellerin engelli kullanımına uygun olup olmadığını anlayabiliyor.
Kent merkezindeki Navona Otel, Sultaşa Oteli, Mersin Oteli, Hilton Oteli, Yücesoy Liva Otel, Divan Otel, ilçelerde Wonasis, Ünlüselek, Ulu Resort, Liparis, Kilikya, Altın Orfoz 'engelsiz otel' unvanını kazandı. Ayrıca, Atos Turizm, Sesa Turizm, Bumer Turizm gibi seyahat acentelerine de engelli müşterilerini düşünerek tasarladıkları işletmeleri nedeniyle 'engelsiz işletme' unvanı verildi. 

Navona Otel Genel Müdürü Murat Yaylacı konuyla ilgili açıklamasında "Türkiye’de turizm ve otelcilik sektöründe yapılanma ve fiziksel yatırım aşamasındaki en önemli faktörlerden birisi olan, ancak çoğu zaman göz ardı edilen engelli vatandaşlarımızı düşünerek hareket etmeye çalıştık" dedi.
Mersin Oteli’nin Genel Müdürü Fethi Kavunoğlu ise böyle bir projede yer almaktan dolayı gurur duyduklarını dile getirdi. Kavunoğlu, otelde engelli rampası, engelli odası gibi her ayrıntıyı düşündüklerini kaydetti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS