Firmalara, hafriyat toprağı ve inşaat atıkları eğitimi verildi

07.09.2017 15:29:31 tarihinde eklendi, 437 kez okundu
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin’de hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıyan firma ve şahıslara yönelik ‘Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Yönetimi’ eğitimi verdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Tarsus Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Atık Yönetimi şube müdürleri, teknik personel, zabıta denetim ekipleri, Tarsus ve Çamlıyayla belediyesi personeli, hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıması yapan şahıs ve firmaların temsilcileri katıldı. Katılımcılara hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının denetimi ve kontrolü konusunda bilgilendirme yapıldı. Mersin genelinde bulunan 24 adet rehabilite dolgu alanı ile ilgili bilgilerin de paylaşıldığı toplantıda, ayrıca Hafriyat Yönetim Sistemi ve Araç Takip Sistemi hakkında eğitim verildi.

Eğitimde, Mersin’de hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma işlemi yapan firma ve şahıslara ait 212 araca takip cihazı takılarak Taşıma İzin Belgesi düzenlendiği ve sadece Hafriyat Yönetim Bilgi Sistemine kayıtlı izinli araçların çalışma yapabilmesinin amaçlandığı belirtildi.

Kaçak döküm ve izinsiz çalışmaların önüne geçilmesi için rutin denetimlerin devam ettiği anlatılan toplantıda, her ilçede denetimlerin sıklaştırıldığı kaydedildi. Eğitim sonunda hafriyat taşımacılarının talepleri dinlenerek, çözüm üretme konusunda değerlendirmeler yapıldı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS