´İstanbul´da 9 kamu arazisi Ensar Vakfı´na tahsis edildi´

18.09.2017 14:14:09 tarihinde eklendi, 394 kez okundu
Maltepe’den Çatalca’ya kadar kamuya ait 9 bina ve arsanın, Ensar Vakfı’na bırakıldığı ileri sürüldü. Vakfa verilen en büyük alan ise Yenikapı’daki 18 dönümlük arazi oldu. Yenikapı miting alanının yanındaki bu alanın değeri 371 milyon TL.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, İstanbul'da kamuya ait 9 bina ve arsa son üç yılda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Ensar Vakfı'na bırakıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ensar Vakfı ile protokol imzaladı
Bu bilginin, İBB CHP Basın Sözcüsü Tarık Balyalı'nın aylardır üzerinde çalıştığı raporda tespit edildiği öğrenildi. İBB CHP Grubu Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever bu tabloyu "(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan'ın hayali olan nesillerin yetiştirilmesi" olarak özetledi.
Ensar'a verilen büyük arazilerden sonuncusu dikkat çekti. Vakfa son üç yılda 9 taşınmaz verilirken, bunlardan en çarpıcısı Yenikapı miting alanına komşu 18 dönümlük değerli arazi. İBB'nin bugün itibarıyla değeri 371 milyon 600 bin TL değerindeki araziyi yaptığı ortak protokolle Ensar Vakfı'nın kullanımına verdiği iddia edildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS