"GONG" ŞEHİR VE STK ZİRVESİ İÇİN ÇALDI

20.10.2017 13:45:50 tarihinde eklendi, 399 kez okundu
Esenler Belediyesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi için Borsa İstanbul´da "Gong Çalma Töreni" düzenlendi.

Borsa İstanbul'da "gong", sivil toplum kuruluşları adına ilk defa çalındı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 20-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi için Borsa İstanbul'da düzenlenen törene; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, zirvenin bilim kurulu üyeleri ile zirve için İstanbul'a gelen STK temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

 

BORSA İSTANBUL'DA BİR İLK

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ve İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ile birlikte gonga vurdu. Böylece Borsa İstanbul'da sivil toplum kuruluşları adına ilk kez gong çalınmış oldu.

 

21. YÜZYILDA ŞEHİRLERİN SORUNLARI ORTAK

Törende bir selamlama konuşması yapan Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, konuklara yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek Uluslararası Şehir ve Sivil Toplum Kuruluşları Zirvesi'nin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, konuşmasında, 60 ülkeden 192 sivil toplum kuruluşu ve üniversitenin katılacağı zirvenin önemine değindi. 21'inci yüzyılda şehirlerin sorunlarının ortak olduğuna dikkat çeken Başkan Göksu, "Bugün İstanbul'da yaşanan sorun, Paris'te de, New York'ta da yaşanıyor. Kentlerin en temel sorunlarının başında, kentleşmeyle birlikte kent yoksulluğu, refah düzeyinin artmasıyla beraber gelir dağılımındaki adaletsizlik ve kentsel dönüşüm geliyor. Şehirlerin bir diğer önemli sorunu ise göç. Suriyeli göçmenleri Avrupalı bir şehir göç sorunu olarak tanımlarken biz sorumluluk olarak tanımlıyoruz. İşte bu zirvede farklı bakış açılarımızdan ortak bir değer çıkarma gayretinde olacağız" dedi.

 

Tören, Başkan Göksu ve beraberindekilerin konuklarla birlikte objektiflere poz vermesiyle son buldu.

GÜLÜZAR RESULOĞLU
POZİTİF ENGELLİLER

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS