İstanbul´a Yeni Hayvan ve Bakımevi Alanı

03.11.2017 14:40:02 tarihinde eklendi, 384 kez okundu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahip olduğu 7 bin 650 hayvan kapasiteli 6 hayvan bakımevine bir yenisini daha ekliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahip olduğu 7 bin 650 hayvan kapasiteli 6 hayvan bakımevine bir yenisini daha ekliyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Pendik-Tepeören'de hizmete girecek bin 240 hayvan kapasiteli yeni hayvan bakımevi ve bahçeli yaşam alanı, yakında hayvan kabulüne başlayacak.
Hayvanlara aşılama, kısırlaştırma ve mikroçip uygulamalarının yanı sıra, ortopedik operasyonlar için osteosentez ünitesi, diş ünitesi (dentivet), köpek yıkama makinesi (duşpet), muayene ve küçük operasyonların yapılabildiği mobil karavan (vetkabin), ihbarlara hızlı müdahale amaçlı motorize ekip (motovet) hizmetleri de verilecek.
Bahçeli yaşam alanı konsepti ile kurulan hayvan bakımevinde engelli, yaşlı, aşırı zayıf ve küçük ırk köpekler hayatları boyunca kalabilecek, talep halinde sahiplenilebilecek.

Bakımevleri, haftanın her günü saat 10.00 ile 15.00 arası ziyarete açık olacak.

Yeni Tepeören Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yanında yeni hayvan gömü alanı da hizmete giriyor. Tuzla Aydınlı Hayvan Bakımevi kompleksi ve içinde yer alan Tuzla-Aydınlı Hayvan Gömü Alanı, Yeni Hal Proje Alanında kalması sebebiyle gömüye kapatılacak. İstanbullar bundan sonraki hayvan gömülerini, yeni oluşturulan Pendik/Tepeören Gömü Alanı'na yapabilecek. Gömüye kapatılan eski alan proje kapsamında yeşil alan olarak korunacak.

Tuzla Aydınlı'daki eski gömü alanında kalan mevcut gömülerin isim ve ölüm tarihlerini içeren plaket, sahiplerinin talepleri halinde, yeni oluşturulan gömü alanındaki anı duvarına ücretsiz olarak asılabilecek.
1 Kasım 2017 Çarşamba günü itibariyle, yeni oluşturulan Tepeören Gömü Alanına yapılacak hayvan gömüleri için, anı duvarına plaket asım işlemi ise yine hayvan sahibinin talebi doğrultusunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nce onaylanmış ücret tarifesi üzerinden yapılabilecek. Anı duvarına asılacak plaketlerden elde edilen gelir yine sahipsiz hayvanlara yönelik çalışmalarda kullanılacak.

Hayvan gömü hizmetleri ise daha önce olduğu gibi "ücretsiz" olarak verilmeye devam edecek.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS