KÖY projesinde 36 milyon liralık satış

06.11.2017 15:11:23 tarihinde eklendi, 389 kez okundu
Emlak Konut GYO yüklenicilerinin 14 Eylül- 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Şimdi Al 2019’da Ödemeye başla” kampanyası gayrimenkul sektörüne yaz ayları boyunca beklenen ivmeyi kazandırdı.

Siyahkalem’in Zekeriyaköy’de gerçekleştirdiği KÖY projesinin telefon ve web trafiği sayısı 14 Eylül’den bugüne 10 kat artarken, satış ofisi trafiğinde büyük bir canlanma yaşandı. 48 günde toplam 36 milyon TL’lik ciro elde edilen kampanyaya ilgi gösterenlerin büyük çoğunluğunu ilk kez ev sahibi olmak isteyenler oluşturdu.

Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, kampanya çerçevesinde 1. ve 2. Etabın yanı sıra 3. ve son etabını da satışa açan KÖY projesine piyasa ilgisini değerlendirirken, “Kampanyadan yararlananların büyük bir kısmı hali hazırda kirada oturanlar veya elindeki nakit ve mevduat birikiminin hepsini harcamadan konut alımı yapmak isteyen ihtiyatlı alıcılar ve yatırımcılar oluşturdu. Özellikle çok yakın vadede 1.Etapta teslim edeceğimiz konutlarımıza talip oldular, kirada ödedikleri masrafları 1 yıl boyunca değerlendirerek kendi evlerinin alımında kullanmak isteyenler dışında ellerindeki birikimi mevduat , döviz ,para ve sermaye piyasalarında ve kendi işlerinde kullanarak hem konuttan hem de paradan para kazanmak isteyen ticaret erbapları asıl alıcı kitlemizi oluşturdu” dedi.

Kahraman, alıcılar arasında yer alan bir diğer grubun da parasını bir süredir dövizde değerlendirenler olduğunu söyleyerek yaz ayları boyunca düşük seviyelerde seyreden Usd / TL ve Euro / TL kurunun Eylül ortasından bu yana yukarı doğru hareketlenmesi , özellikle 2017 boyunca elindeki yüksek maliyetli döviz birikimlerinden bir miktar kara geçerek TL’ye dönen müşterilerimiz için de bir fırsat oldu ; bazı alıcılarımız bu seviyelerde döviz bozdurarak her zaman güvenli bir liman olarak gördükleri gayrimenkule yatırım yapmayı tercih ettiler dedi.

Emlak Konut GYO güvencesiyle 2017 yılında gerçekleştirilen her iki kampanyadan toplamda yaklaşık 200 milyon TL’lik bir gelir elde eden Siyahkalem, 14 Eylül’de başlayıp, bir buçuk ay süren kampanyaya 1+1’den 6+1’e kadar farklı konutlarla dahil olmuştu.

Siyahkalem CFO’su Kahraman 48 günlük kampanya döneminde şu ana kadar 36mio TL’lik bir satış cirosu elde ettiklerini ve 1+1 ,2+1 ve 3+1 tipteki daireler dışında kayda değer bir sayıda 4+1 ve 5+1 ikiz villa tiplerinde de satış yaptıklarını belirtti.

Kahraman bu dönemde hem Türkiye’de hem de Dünya’da tüm para piyasaları ve döviz piyasaları oldukça çalkantılı ve hareketliydi; buna rağmen hem kampanyanın verdiği moral ve güven hem de 15 aylık ödemesiz dönem ve %5 ‘lik düşük peşinat fırsatları yaz ayları boyunca bekleyen talebi ve konut alıcılarını bu kampanya döneminde tetiklemiş oldu dedi .


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS