3. Köprü´ye 2.3 milyar dolarlık yatırım

02.02.2016 10:14:59 tarihinde eklendi, 1004 kez okundu
Astaldi İstanbul´da yapılan 3´üncü Boğaz Köprüsü´nün inşaatı için Türk bankalarından sağlanan 2.3 milyar dolarlık finansman paketinin kapatıldığını açıkladı.

3. Köprü'ye 2.3 milyar dolarlık yatırım

 

Astaldi İstanbul'da yapılan 3'üncü Boğaz Köprüsü'nün inşaatı için Türk bankalarından sağlanan 2.3 milyar dolarlık finansman paketinin kapatıldığını açıkladı.

 
İtalyan inşaat şirketi Astaldi İstanbul'da yapılan 3'üncü Boğaz Köprüsü'nün inşaatı için Türk bankalarından sağlanan 2.3 milyar dolarlık finansman paketinin kapatıldığını açıkladı.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde en kısa yapım dahil işletim süresi teklifini 10 yıl 2 ay 20 gün ile IC İçtaş- Astaldi vermişti. Konsorsiyumda, Astaldi'nin yüzde 33 payı bulunuyor. Astaldi'den yapılan açıklamada, köprü inşasının dörtte bir oranında tamamlandığı belirtilerek, "Anlaşmanın finansal olarak kapatılması kredinin ilk diliminin kullanılmasına imkân verdi" denildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS