Ortadoğu ve Afrika´ya 4 yılda 581 otel

02.02.2016 10:17:47 tarihinde eklendi, 970 kez okundu
Ortadoğu ve Afrika´da inşaat halinde olan 581 otelin 4 yıl içinde hizmete gireceği bildirildi.

Ortadoğu ve Afrika'ya 4 yılda 581 otel

 

Ortadoğu ve Afrika'da inşaat halinde olan 581 otelin 4 yıl içinde hizmete gireceği bildirildi.

 

Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde inşaat halindeki 581 otel ile 137 bin 800 yeni otel odasının 2018'e kadar hizmete gireceği bildirildi.

STR Global adlı araştırma firmasının raporuna göre, bölge ülkeleri arasında 16 bin 762 yeni otel odası ile ilk sırada Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yer aldı. Ardından 16 bin 336 oda ile Suudi Arabistan, 5 bin 757 oda ile Katar ve 2 bin 966 oda ile Mısır geldi. Araştırmaya göre Fas'ta inşa edilen otel oda sayısı 2 bin 466, Ürdün'de ise 2 bin 438 oldu. Araştırmaya inşaat, son planlama ve planlama basamaklarındaki otel projeleri dahil edildi.

Kaynaklara göre BAE, en hızlı büyüyen turizm sektörüyle bölgede ilk sıralarda yer alıyor. Emirlikler'de 2018'e kadar hizmete girmesi beklenen yeni otel ve konaklama tesisi sayısı 120'yi buluyor. Yeni açılacak lüks otellerin büyük kısmının ülkenin ticari başkenti Dubai ve başkent Abu Dabi'de yer alacağı ifade edildi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS